Ciąża może ciążyć

Coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Przyczyn może być wiele zarówno ze strony kobiety, jak i mężczyzny. Jeśli pomimo regularnego uprawiania seksu bez zabezpieczenia nie owocuje to ciążą, najlepiej zasięgnąć porady specjalisty. Pamiętajmy, że ilość komórek jajowych zmniejsza się wraz z wiekiem kobiety. Po 35 roku życia mogą pojawić się pierwsze problemy z płodnością.

Ginekolog wywoła owulację poprzez odpowiednie dawki hormonów, co powinno rozwiązać problem. Jednak coraz młodsze kobiety narzekają na bolesne i obfite miesiączki, co może być efektem policystycznych jajników. Schorzenie to prowadzi bardzo często do otyłości i nadciśnienia tętniczego, co na pewno nie poprawia kondycji zdrowotnej starających się kobiet. Czy można zajść w ciążę pomimo licznych przeciwności ze strony naszego organizmu? Trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku i walczyć o swoje marzenia, bo nagrodą może być Twój własny cud.

PS. Słowo kluczowe „problem z zajsciem w ciaze” jest napisane bez polskich znaków, co jest błędem, ale pisząc poprawnie program nie chce mnie puścić dalej.